На скільки ходів вперед ви думаєте?

Чемпіона світу з шахів Гаррі Каспарова якось запитали: “На скільки ходів вперед ви думаєте?” Багато хто думав, що він приведе якусь величезну цифру, і ми зрозуміємо, що робить його великим. Відповідь показала людям, чому вони грають у шахи гірше Каспарова: “Головне в шахах це не те, на скільки ходів вперед ти думаєш, а як ти аналізуєш поточну ситуацію”.

Суть методу в тому, що, не знаючи об’єктивно своєї ситуації, ми починаємо прораховувати ходи, які виявляється помилковими в принципі. І оскільки прорахувати все неможливо, черга до правильних ходів так ніколи і не доходить. В результаті, ми вибираємо кращий варіант з найгірших. Кращий з тих, які ми розглядали.

Застосовуючи ту ж саму стратегію до життя, давайте подумаємо, як часто ми замість того, щоб об’єктивно оцінити те, що відбувається, намагаємося прорахувати ходи вперед, і як часто пізніше ці ходи виявляються не вперед, а вбік.

Побачити ясно справжню ситуацію, значить зробити так, щоб ходи відкрили себе самі. Той, хто говорить, що не знає, що йому робити далі, всього-навсього не знає, що відбувається з ним зараз. 

Leave a Reply