17 ПРАВИЛ ЛІДЕРСТВА

17 ПРАВИЛ ЛІДЕРСТВА
1. Ставте цілі. У всьому.
2. Ідіть назустріч обставинам, не чекайте поки обставини прийдуть до вас.
3. Живіть з гумором. Те, чим не можна повчитися, над цим можна посміятися.
4. Робіть експерименти. Над собою, над людьми навколо себе, над долею. Провали будуть забуті, тріумфи можуть увійти в історію.
5. Роздавайте людям заслуги за ваші загальні ідеї і досягнення. Йти попереду інших, це лише частина лідерства. Ви повинні так само іноді йти поруч з ними.
6. Будьте оптимістом. Завжди запитуйте себе “А що якщо все вийде?”
7. Створюйте свої власні правила і живіть по них. У грі перемагає не той, хто краще за всіх грає, а той, хто встановлює правила гри.
8. Вірте в себе і вірте в тих, хто йде за вами.
9. Любіть людей. Половина людей вам за це не відповість нічим, інша половина віддасть в три рази більше, ніж взяли.
10. Ставте собі питання «як я можу дізнатися більше». Завтра буде краще, ніж сьогодні, тільки якщо завтра ви будете краще, ніж ви були сьогодні. Або зовсім жорстко: якщо ви не поліпшуєтеся, ви стаєте гірше.
11. Знайте свої таланти і будуйте своє життя навколо них. Допомагайте іншим знайти їх таланти.
12. Довіряйте людям частину своєї роботи, делегуйте. Забрати собі всю роботу, це ще більший гріх, ніж забрати собі всі гроші.
13. Плануйте свій день. Лідер планує свій день за себе сам. За решту людей плани будують лідери.
14. Не платіть за знання двічі. Не витрачайте все життя на пошуки відповіді, на яку хтось інший вже витратив своє. Купуйте ідеї інших людей. Жадібний не завжди платить двічі. У найстрашніших випадках, жадібний платить тільки один раз, але в підсумку розплачується розтраченим життям.
15. Лідери вміють чергувати глобус з мікроскопом. Вони мислять масштабно, але вибірково йдуть у деталі, коли розглядають ключові моменти.
16. Лідери правильно приймають рішення. Там де звичайна людина прийме десять рішень, лідер прийме тільки одне, і не буде в ньому сумніватися. Кажуть, лідери бачать майбутнє. Хммм, це не зовсім так. Вони його не бачать, вони його створюють, але при цьому чітко знають, що роблять.
17. Робіть світ кращим.

Leave a Reply