11 головних прийомів з книг по психології

11 головних прийомів з книг по психології

1. Відповідь на доброту, або ефект Бенджаміна Франкліна

Історія свідчить, що Бенджамін Франклін одного разу хотів завоювати людину, яка не любила його. Ця людина шукала рідкісну книгу, яка якраз була у Франкліна. Бенджамін дізнався про це і позичив їй цю рідкісну книгу, і коли вона повернулася до власника просто подякував їй. У результаті цього вони стали кращими друзями. Як говорив Франклін: «Той, кому одного разу Ви зробили добро, готовий відповісти Вам добром значно більшим, ніж Ваше …»

2. Просіть більше, ніж хочете отримати.

Цей ефект дуже простий і схожий до торгу на ринку. Ефект працює практично завжди. Ви зобов’язані завищувати свої вимоги, якщо Ви потрібні людині. Спочатку Ви, швидше за все, отримаєте відмову. Не противтеся, а дайте час. У 95% випадків, зацікавлена людина знову відгукнеться і запропонує трохи менше, ніж Ви хотіли, але при цьому гарантовано вище, ніж Ви закладали спочатку.

3. Нав’язане бажання допомогти

Прийом, що дуже схожий на попередній. Для того, щоб пробудити в людині самостійне бажання допомогти Вам, попросіть у нього один раз те, на що він точно не піде. Отримавши відмову, Ви створили для себе людину, яка вважає себе зобов’язаним Вам. Скоріше всього, він не раз самостійно звернеться до Вас з бажанням допомогти, адже у нього буде відчуття провини.

4. Ім’я людини як чарівний звук

Дейл Карнегі, автор роботи «Як завойовувати друзів і впливати на людей», вважає, що використання чийогось імені під час розмови – неймовірно сильний аргумент. Ім’я людини – найприємніший звук для нього. Вимовляючи його ім’я в позитивному контексті, Ви значно виростає в його очах.

5. Лестощі скрізь

Вони є скрізь і завжди. Для початку важливо зрозуміти, що лестощі повинні виглядати природно, інакше вони можуть принести більше шкоди, ніж користі. Якщо Ви лестите тому, хто має високу самооцінку, то у Вас більше шансів на успіх. Такі люди люблять себе і люблять лестощі, при цьому вони не помічають їх. А ті, у кого низька самооцінка, бачать в будь-яких позитивних оцінках підступ і обман.

6. Дзеркало

Хочете сподобатися людині – копіюйте її. Люди з таким навиком вважаються в суспільстві хамелеонами, з боку помітно, як вони постійно змінюються і підлаштовуються під кожного окремо. Тим не менш, цей навик повинен бути хоча б трохи розвинений, щоб залучати потрібних Вам людей. На цьому принципі заснована робота акторів-пародистів. Всі знаменитості, яких пародіювали з екранів ТБ, найчастіше є хорошими друзями цих акторів.

7. Просіть милості у втомленого

Коли хтось втомився, він більш чутливий до всіх прохань. Причиною цього є те, що людина втомлюється не тільки фізично, але і психічно. Якщо начальник втомився, то йому легко Вам дозволити доробити завтра, але доробити Ви повинні обов’язково якісно. Це додасть Вам трохи поваги в очах боса. Адже Ви дотримали слова.

8. Починайте просити по дрібниці

Все просто, попросіть трохи спочатку, і Вам відкриють кредит довіри. За цим принципом люди потрапляють в залежність від соціальних рухів. Наприклад, спочатку Вас просять підтримати акцію проти вирубки лісу, Ви підтримуєте, потім ще раз і ще. Дрібниця, але Ви вже готові дати більше. Ви готові підтримати акцію проти вирубки лісів в далекій Танзанії або вступити в партію «зелених» і робити внески.

9. Не виправляйте людей, коли вони неправі

Карнегі також писав у своїй знаменитій книзі, що не варто тикати носом в явну помилку людини, відразу після того, як Ви її знайшли. Якщо хочете поміняти точку зору людини, то підходьте до цього акуратно. Навіть якщо перед Вами невдаха, який звинувачує в своїх бідах кого завгодно, крім себе, не варто кричати в обличчя. Погодься з ним в даний момент і поступово намагайтеся поміняти його точку зору. Інакше Ви ризикуєте стати ворогом номер один.

10. Повторюйте фрази і вирази потрібних людей

Цей принцип схожий на принцип «хамелеона», коли людина мімікою і жестами повторює людину, в спілкуванні з якою він зацікавлений. Слова можуть пестити слух, якщо вони схожі на відлуння. Треба вимовляти те, що людина вже вимовляла, те, що вона чула усередині своєї голови.

11. Кивок +1

Вчені виявили, що коли люди кивають, слухаючи когось, вони, швидше за все, схильні погодитися з ним. Вони також виявили, що, коли хтось киває перед ним, людина, як папуга, повторює. Тим самим кивок стимулює згоду слухача. Все засноване на нашому улюбленому принципі імітації.

Leave a Reply